En Sıcak Konular

Darbeciler için süreç hiç başlamadı ki...

9 Eylül 2010 09:22 tsi
Darbeciler için süreç hiç başlamadı ki... Başbakan Erdoğan 12 Eylül ile yüzleşebilmek için 15. maddeyi kaldıracaklarını belirterek başlamamış davalarda zaman aşımının da olamayacağını vurguladı

Star gazetesinden Mustafa Meydan'ın haberine göre, Başbakan Erdoğan, ‘’12 Eylül darbecilerinin yargılanıp yargılanamayacağı’’ yönündeki tartışmalarında  karşılıklı bilgi kirliliğinin söz konusu olduğunu ifade ederek darbecilerin yargılanabileceğini söyledi. Zaman aşımının 12 Eylül darbecileri için söz konusu olamayacağını belirten Erdoğan, ‘’Yargılanır veya yargılanmaz. Biz şimdi dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili en azından bir yüzleşme olsun diye o değişikliği pakette getiriyoruz’’ diyen Erdoğan, başlamamış davalarda zaman aşımı olmayacağını söyledi.

İADE-İ İTİBARLARINI SAĞLAYACAĞIZ

Erdoğan, NTV’de 12 Eylül darbecileri ile başlamış herhangi bir süreç bulunmadığına dikkat çekerek ‘’Burada asıl söz konusu iade-i itibar. İşkenceyle, idamlala ölen insanlara iade-i itibarın sağlanması görevimizdi. En önemlisi bir zihniyet milli vicdanda mahkum ediliyor’’ dedi.

EVET DİYENİ TEHDİT EDİYORLAR        

12 Eylül’de zindanlarda ağır işkence görüp de evet oyu verecek bazı isimlerin tehdit edildiklerini anlatan Erdoğan, “Koruma istediler bizden. Koruma verdik’’ dedi. Erdoğan, tehditlerin nereden geldiği sorusunu, ‘’Malum’’ diye yanıtladı.

‘HAYIR’ DARBEYİ SAVUNMAKTIR 

Erdoğan referandumda hayır oyu vereceklerin darbe anayasasını savundukları için darbeci olacaklarını söyledi. Erdoğan, ‘’Şimdi, normal zamanda ‘Biz darbe zihniyetine karşıyız’ diyorlardı. Bunu söyleyenler, nasıl oluyor da darbe zihniyetinin anayasasını destekliyorlar?”

SİLAHI BIRAKAN SAYGIN VATANDAŞ OLUR

PKK ile mücadelenin süreceğini vurgulayan Erdoğan, ‘’Terörist silahlı olduğu için terörist. Silahı bıraktığında terörist olmaktan çıkar, saygın vatandaş olur. Olması gereken bu. Ama bunlar şiddeti şantaj unsuru olarak kullanıyor’’ dedi. Erdoğan, İstanbul Bahçelievler’de  CHP’li kadınlara saldıran zanlının AK Partili olmadığının ortaya çıktığını da hatırlattı.

Başbakan eti pahalı buldu

Başbakan, Üsküdar’da bir marketten alışveriş yaptı. İftar öncesi kendi yeşil elma ile iki kilo armut alan Erdoğan, 31.5 liradan satılan kırmızı eti pahalı buldu. Marketin sahibi Coşkun Özkurt “Bizim etlerimiz yerli olduğu için biraz fiyatı yüksek” dedi. •Bu haber 591 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,452 µs