En Sıcak Konular

Referandumda güvenlik önlemleri tam

9 Eylül 2010 09:10 tsi
Referandumda güvenlik önlemleri tam Referandum için de tedbirlerin alındığını hatırlatan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, vatandaşları 12 Eylül günü oy kullanmaya çağırdı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ramazan Bayram namazını Kocatepe Camii'nde vatandaşlarla birlikte kıldı. Bakan Atalay, cami çıkışında yaptığı açıklamada sürücüleri uyardı ve tüm yurtta güvenlik tedbirlerinin alındığını söyledi. Referandum için de tedbirlerin alındığını hatırlatan Atalay, vatandaşları 12 Eylül günü oy kullanmaya çağırdı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, referandum dolayısıyla seçim bölgelerinde bulunan kabine üyelerinin aksine milletvekili olduğu Başkent'te bayrama girdi. Bakan Atalay, bayram namazını vatandaşlarla birlikte Kocatepe Camii'nde kıldı. Namaz sonrası Atalay, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakolğu ile birlikte vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Namaz sonrası basın mensuplarının karşısına geçen Atalay, vatandaşların ve emniyet camiasının bayramını kutladı. Bayram dolayısıyla yurtta güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığını belirten Atalay, sürücülerin bayram gidiş gelişlerinde dikkatli olmalarını istedi.

Referandumla ilgili güvenlik tedbirlerinin alındığını hatırlatan Bakan Atalay, "Ülkemizin her köşesinde sağlık açısından, ulaşım açısından ciddi tedbirler alındı. Vatandaşlarımız inşallah huzur içinde gidip oylarını kullanabilir. Bu ciddi bir demokratik sınavdır herkes bunu ihmal etmesin. Mutlaka sandığa gitsin. Bu hakkını kullansın" dedi.

Bakan Atalay daha sonra cami avlusunda çocuklarla bayramlaştı. Atalay, elini öpen çocuklara bayram harçlığı verdi.

CİHANBu haber 399 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,537 µs