En Sıcak Konular

Sizin Çip’iniz kaç çeker?..

0 0 0000 00:00 tsi
Sizin Çip’iniz kaç çeker?.. Hayvanlara üst üste chip takılıyor.. Sonuç iyi!.. Son olarak Çin, güvencinlerin beynine chip yerleştirerek onları kontrol altına almaya başladı. Siz de yavaş yavaş kendi beyninizi hazırlayın. Tabii kullanmadığınız noktalar varsa!

Chipli yaşamın öyküsü de eski güvercinlerin bu işte kullanılması da.. Güvencirlerin yön bulma ve hızı, insanoğlunun bu hayvanı kullanmayı düşünmesinin ilk nedeni. Haberleşmede kullanılan güvercin öyküsü herkesin bildiği bir vaka.

Ancak güvercinlerin yön bulmadaki yöntemlerinin elektro-manyetik meziyetlerinden kaynaklandığı ise nispatan daha yeni. Pratik örneğini yaz dönemlerinde Bodrum’da izleyebilirsiniz. Bodrum’da yazın sayısı binlerce artan ve telefonları yüzünden duvarlara çarpan güvercinlerin sebebi, onların elektro manyetik pusulasını bozması.

Şimdi Çin’deki güvercinlerin beyinlerine takılan, daha doğrusu neredeyse “sokuşturulan” chipler, hayvanların yönlendidrilmesi konusunda önemli bir adım sayılıyor. Ancak bundan önce özellikle soğuk savaş döneminde Yunuslara da aynı işlem uygulanmıştı. Halen ABD’de bu yunuslar askeri operasyonlar da kullanılıyor.

Keza ev hayvanlarının deri altına implante edilen “chipler” de ne yeni ne de Türkiye’ye uzak haberler… Türkiye’de hemen tüm veterinerlere hayvanınızı götürdüğünüzde kaybolma ihtimaline karşı chipleme yapılıyor.

Sıra sizde!..

Kuşkusuz bu uygulamaların önemli bir ayağı insanların chiplenme yolunun açılması. Bunun için oldukça uygun formüller uygulanacak. Örneğin nabız sayısının kontrol edilmesi, kalp krizinin haber verilmesi vb. Benzer konular insanoğlunun en hassas “sağlık” noktaları olduğundan itiraz edilmesi de oldukça zor.

Böylece bir kapıdan geçerken “ötme” döneminizde sona erecek.. Çünkü beyninizdeki chip, güvenliğe kimliğinizi söyleyecek. Hasılı hızla insanoğlunun robotlaşma sürecinde en zarif ve en küçük parçanın “yerleştirilmesi” süreci başlamış oluyor. Ne diyelim.. Eğer kabul ederseniz diğer parçalara da sıra gelecek!

www.iyibilgi.comBu haber 238 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,245 µs