En Sıcak Konular

Fişlemenin gizli belgeleri savcılıkta

0 0 0000 00:00 tsi
Fişlemenin gizli belgeleri savcılıkta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur döneminde yapılan fişleme skandalıyla ilgili soruşturma başlattı. Fişleyenler yargılanabilir!

Eruygur'un jandarma genel komutanlığı yaptığı 2002-2004 yılları arasında yapılan fişlemeyi deşifre eden Hasan Celal Güzel, 3 Kasım seçimlerinden sonra işbaşına gelen 6 bakan, 32 milletvekili ve 100'ü aşkın üst düzey bürokratın fişlemelerinin bulunduğu raporu savcılığa teslim etti.

HASAN CELAL GÜZEL ANKARA ADLİYESİ'NDE

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, bir gazeteye verdiği demecindeki, ''Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, bazı siyasetçi ve gazetecileri fişledi'' iddialarına ilişkin olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında ifade verdi.

Güzel'in, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçlarını Soruşturma Bürosu Cumhuriyet savcılarından Nadi Türkaslan'a verdiği ifade yaklaşık 1 saat sürdü.

Adliyeden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güzel, Zaman gazetesinde 19 Şubatta çıkan ve kendi demeçlerinin yer aldığı, ''Eruygur Paşa, 6 bakan, 32 vekil ve 100'ü aşkın bürokratı fişlemiş'' başlıklı haber nedeniyle ifade verdiğini ve iddialarına ilişkin elinde bulunan gizli belgeleri savcıya teslim ettiğini söyledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, öncelikle Güzel'in sunduğu belgelerin gerçekliğinin tespit edileceği ve suç unsuru bulunması durumunda, belgelerde imzası bulunan yetkililer hakkında dava açılabileceği öğrenildi.

ZAMANBu haber 102 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,784 µs