En Sıcak Konular

Başer: İkna olmazsam istifa ederim!

0 0 0000 00:00 tsi
Başer: İkna olmazsam istifa ederim! Emekli Org. Edip Başer, K. Irak’taki Kürt yetkililerle görüşmesi için öncelikle kendisinin yarar sağlanacağı konusunda ikna olması gerektiğini söyledi. Yoksa... İşte Başer'den çarpıcı açıklamalar...

Türkiye’nin Terörle Mücadele Özel Koordinatörü Emekli Orgeneral Edip Başer, yarar sağlanacağına ikna olmaması durumunda, hükümet tarafından görevlendirilse dahi istifa edeceğini belirtti. KDP lideri Barzani’nin NTV’ye yaptığı konuşmayı değerlendiren Başer, Barzani için “Bir devlet başkanı edasıyla konuşuyor” dedi ve kırmızı bültenle aranan PKK liderlerinin KDP denetimindeki bölgede rahatça dolaştığını söyledi.

Türkiye’nin Terörle Mücadele Özel Koordinatörü Emekli Orgeneral Edip Başer NTV’nin Yakın plan programına katıldı. Hükümetin talep etmesi halinde ve görüşmeden yarar sağlanacağına inanması durumunda, K. Iraklı Kürt yetkililerle bir araya gelebileceğini belirten Edip Başer, ancak öncelikle kendisinin yarar sağlanacağı konusunda ikna olması gerektiğini söyledi.

Başer, yarar sağlanacağına ikna olmaması durumunda, hükümet tarafından görevlendirilse dahi istifa edeceğini belirtti.

Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) lideri Mesud Barzani’nin NTV’ye yaptığı açıklamayı da değerlendiren Edip Başer, Kuzey Iraklı Kürt liderin defalarca Türkiye’ye yönelik tehditkar açıklamalar yaptığını vurguladı.

Barzani, bir devlet başkanı edasıyla konuşuyor” diyen Başer, kırmızı bültenle aranan PKK liderlerinin KDP denetimindeki bölgede rahatça dolaştığını da bildirdi.

Terörle Mücadele Özel Koordinatörü Başer, Barzani’nin Kerkük’ün bir Kürt kenti olduğu yönündeki açıklamasına da “Böyle bir kanıtın var olduğunu bilmiyorum” diye yanıt verdi.

NTVBu haber 93 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,048 µs