En Sıcak Konular

Bu Ermeni alkışlanır!

0 0 0000 00:00 tsi
Bu Ermeni alkışlanır! "Ermeni soykırımı" iddiaları Türk dış politikasının önemli gündem maddelerinden biri olmaya devam ederken, Ermenistan siyaset arenasından farklı ve hükümet politikalarına muhalif bir ses geldi.

Ermenistan’daki Hukuk Devleti Partisinin lideri ve eski Meclis Başkanı Artur Bağdasaryan, The Wall Street Journal gazetesinin 21 Şubat nüshasında yayımlanan makalesinde, "geçmişin tuzağında sıkışmış" Ermenistan’ın kendi geleceği için komşularıyla ilişkilerini normalleştirmesi gerektiğini kaydetti.
Bağdasaryan, "Ermenistan bir dönüm noktasında..." diye başladığı makalesinde, ülkesinde yapılacak genel seçimler ve devlet başkanlığı seçimlerinin yaklaştığına işaret etti.


"ERMENİLER ÖZGÜR DEĞİL"


"Ülkem, demokratik olmayan bir siyasal sistem ve yaygın yolsuzluktan mustarip. Ermenistan vatandaşları özgür değil. Medyamız devlet denetimi altında ve televizyonda muhalefet partilerine ayrılan zaman çok kısıtlı" diyen Bağdasaryan, Ermenistan halkının ekonomik sıkıntı içinde olduğuna da dikkati çekti.
Ülkesinin komşularıyla olan ilişkilerine de değinen Bağdasaryan, "Acı hatıraları mesken bellemek, başta Türkiye ve Azerbaycan olmak üzere komşu ülkelerle ilişkilerimizi engelliyor. Bu durum barışın, istikrarın ve uzun soluklu refahın sağlanmasına yardımcı olamaz" ifadelerini kullandı.
Ermenistan’ın diplomatik ilişki içinde olmadığı Azerbaycan ve Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi gerektiğini bildiren Bağdasaryan, bunun Ermenistan’ın ekonomisi ve bölgenin tümü için yaşamsal önem taşıdığına işaret etti.

milliyetBu haber 162 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,461 µs