En Sıcak Konular

Küçük Prens'in kellesi 1 Milyon $

0 0 0000 00:00 tsi
Küçük Prens'in kellesi 1 Milyon $ Bin Ladin, Irak’ta cepheye katılmaya hazırlanan İngiltere Prensi Harry’nin ölü ya da diri yakalanması için talimat verdi.

İngiltere tahtının 3’üncü varisi Prens Harry, askeri hizmetini yapmak üzere Temmuz ayında Irak’ın Basra kentine gitmeye hazırlanıyor. “Maviler ve Kraliyet” alayının “A” bölüğünde, tim komutanı olarak görev yapacak olacak 23 yaşındaki Prens, Scimitar tanklarıyla keşif operasyonlarına katılacak. Harry’nin Irak’a konuşlanacak olması direniş örgütleri ve El Kaide’yi harekete geçirdi.

İngiliz istihbarat teşkilatı MI6’e göre El Kaide lideri Usame bin Ladin, Prens Harry’nin Irak’ta “Ölü ya da diri” yakalanması için talimat verdi. Daily Mirror gazetesine konuşan istihbarat kaynakları Ladin’in, İngiliz tahtının varisini ele geçirerek “zafer” kazanmayı amaçladığını ve Prens Harry’nin başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu öne sürdü. Prens Harry’nin görev yerine intikal etmesiyle, milis gruplar ve teröristlerin Basra’ya akın etmesinin beklendiği açıklandı. Bunun üzerine İngiliz Savunma Bakanlığı alarm durumuna geçti. Bakanlık yetkilileri Harry’yi korumaları için yanında özel SAS komandoları gönderilmesini planlıyor. The Independent gazetesine göre ise Prens Harry, üst düzey bir subayın yanında görev yapacak ve karargahtan çıkmasına izin verilmeyecek.

VatanBu haber 80 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,139 µs