En Sıcak Konular

Ahmedinejad ABD'li din adamlarıyla görüştü

0 0 0000 00:00 tsi
Ahmedinejad ABD'li din adamlarıyla görüştü İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD'den gelen bir grup din adamıyla görüştü.

Devlet televizyonunun haberine göre Ahmedinejad görüşmede, “Bugün Hz. İsa'ya bağlı olduğunu söyleyen bazıları, yüz binlerce günahsız insanı öldürüp, milyonlarca insanı kendi ülkesinden sürüyor. Bunlar ne Hz. İsa'ya ne de diğer ilahi peygamberlere tabidir. Hz. İsa'ya bağlı olanlar, bunlara karşı suskun kalmamalı” dedi.

İran milletinin “barış yanlısı ve bütün dünya için huzur isteyen bir millet” olduğunu söyleyen Ahmedinejad, “İran halkı, ABD halkına karşı kin ve nefret duymuyor. Onlara karşı bir muhalefeti de yok” diye konuştu. İki ülke arasındaki düşmanlığı “ABD'nin başlattığını ve sürdürdüğünü” kaydeden Ahmedinejad, “devrimden sonra İran'a karşı hatalarını düzeltmesi için ABD'ye fırsat tanıdıklarını, ancak Washington yönetiminin bu fırsatı değerlendirmeyerek, komplolarını sürdürdüğünü” söyledi.

Ahmedinejad, ABD yönetiminin 8 yıl süren İran-Irak savaşında Saddam Hüseyin'i desteklediğini ve İran'a karşı yıllardan beri yaptırım uyguladığını da hatırlattı. ABD'nin dünya kamuoyu karşısındaki itibarının, “mevcut hükümetin çeşitli hatalarından, özellikle Irak'ın işgali nedeniyle iyice azaldığını” ifade eden Ahmedinejad, ABD yönetiminden Orta Doğu'daki “hatalı politikalarına” son vermesini istedi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın BM Genel Kurulu için gittiği New York'ta ABD'li din adamlarıyla görüştüğü ve İran'a davet ettiği de belirtildi.


hürriyetBu haber 53 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,193 µs