En Sıcak Konular

"OYAK dokuz aydır susuyor!"

0 0 0000 00:00 tsi
Danıştay davasının tutuklu sanıklarından Süleyman Esen'in avukatı Mehmet Ener mahkemeden, OYAK'ın arızalı olduğunu açıkladığı hard disklerin çözümü istedi. Peki, o disklerin çözümü mümkün mü?

17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay'a yapılan saldırının tutuklu sanıklardan Süleyman Esen'in avukatı Mehmet Ener mahkemeye verdiği dilekçeyle soruşturmanın genişletilmesi talebinde bulundu. Yeni Şafak'ın ulaştığı belgelerde, Danıştay saldırısında kilit konumundaki güvenlik kameralarıyla ilgili şok bilgiler yer alıyor.

Danıştay Genel sekreter Yardımcısı Mehmet Engin Çakmak imzasıyla OYAK'a gönderilen 8 Mayıs 2006 tarihli yazıda, güvenlik sisteminin 3 Mayıs'ta bozulduğu, 5 Mayıs tarihinde OYAK tarafından tamir edildiği ancak güvenlik sisteminin 8 Mayıs'ta yeniden arızalandığı belirtiliyor.

11 Mayıs 2006 tarihli OYAK Güvenlik Şirketi'ne ait servis formunda ise Danıştay'da güvenlik sisteminin tamir edildiği belirtilirken, "Cihazın hard diski değiştirilmiştir. Sistem faal çalışır teslim edilmiştir" denildi. 11 Mayıs'ta çalışır durumda teslim edilen Danıştay'daki güvenlik sisteminin 16 Mayıs tarihinde yeniden arızalanması ise dikkat çekiyor.

Görüntüler kurtarılamadı açıklaması

Danıştay davası dosyasında bulunan ve 25 Mayıs 2006 tarihli OYAK Güvenlik Şirketi'nin Danıştay'a gönderdiği yazıda "16 Mayıs'ta teknik servisimizce cihaz üzerinde yapılan incelemede voltaj dengesizliğinden dolayı cihazın hard diskinin ciddi hasar gördüğü tespit edilmiştir. Diğer yandan arızalı cihazın servise getirilmek üzere söküldüğü saate kadar kaydedilen görüntüler ise ulaşılamamaştır. Cihazın üretici firmasıyla uzman bir personelin 'hard-disk'e kaydedilen arıza öncesi görüntüleri kurtarma çalışmasında teknik danışmanlık yapmak üzere gönderilmesi için temasa geçilmiş ve üretici firma tarafından bu isteğimiz kabul edilmiştir."

OYAK'tan 9 aydır bilgi gelmedi

25 Mayıs tarihinde üretici firmaya teknik uzman personelin gönderileceğini belirtilmesine rağmen, aradan geçen 9 aylık süreye rağmen mahkemeye hard-disklerle ilgili olarak bilgi verilmemesi dikkat çekti. Avukat Mehmet Ener mahkemeye verdiği dilekçede, "Kurşunla delik deşik edilen malzemeden bile delil çıkarıldığını bildiğimizden, OYAK'ın elindeki hard disklerin konunun uzmanı kişiler tarafından, yine konunun uzmanı ülkelerde çözümünün yaptırılmasını talep ediyorum" dedi.

HabernoktaBu haber 206 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,171 µs