En Sıcak Konular

Bush'a tehdit gibi mektup

0 0 0000 00:00 tsi
Amerikalı 100 patron Bush'a mektup yazdı, "Ermeni soykırımını tanımak felaket olur" dedi. Mektubu, dünyanın en zengin 2 adamı Gates ve Buffett da imzaladı.

17'si Türkiye'de de faaliyet gösteren 100 önemli şirketin başkanının kaleme aldığı mektup, Bush ve Kongre'ye gitti. Mektupta, "Sözde Ermeni tasarısı onaylanırsa, Türkiye ile ticaretimiz ağır darbe alır. Kesinlikle onaylanmamalı" denildi.

24 NİSAN'A KADAR SÜRE VAR

Patronlar, "Tasarı ters etki yaratarak, Ermeniler ve Türkler arasındaki uzlaşma girişimlerini de engeller" dedi. Ermeni lobisi, sözde soykırımın 24 Nisan'a kadar yasayla tanınması için çalışıyor.

Tehdit gibi mektup

Dünyanın en zengin 2 işadamının şirketlerinin de bulunduğu 100 ABD firması, Kongre'ye mektup yazdı: Ermeni tasarısını sakın onaylamayın.

'İlişkiler ağır darbe alır'

ABD Temsilciler Meclisi'ne Nancy Pelosi'nin atanmasından sonra atağa kalkan Ermeni lobisine, ülkedeki önemli şirketlerden tepki geldi... Bill Gates ve Warren Buffett gibi dünyanın en zengin 2 işadamının şirketlerinin de bulunduğu 100 ABD şirketi, Kongre'ye ve Başkan Bush'a ortak bir mektup yazarak tasarının onaylanmamasını istedi. Mektupta, "Sözde Ermeni soykırımı tasarısını sakın onaylamayın. Bu hata, Türkiye ile ilişkilerimize ağır darbe verir" denildi.

Ankara Büyükelçisi de destekledi

Mektubun bir diğer ayrıntısı da tasarının ters etki yaratarak Ermeniler ve Türkler arasındaki uzlaşmaya yönelik gelişmelerde etkili olabileceği. 100 şirketin isimleri net olarak açıklanmıyor. ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson da Türkiye'de faaliyet gösteren birçok Amerikan firmasının bulunduğunu ve Kongre'nin bu detayı gözden kaçırmaması gerektiğini belirterek, mektuba destek verdi.

TakvimBu haber 96 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,897 µs