En Sıcak Konular

Prens Harry askerliğini Irak'ta yapacak

0 0 0000 00:00 tsi
Prens Harry askerliğini Irak'ta yapacak  İngiltere tahtının varislerinden Prens Harry, askeri hizmetini yapmak üzere Irak'a gönderilecek. İngilliz hükümetinin Prens Harry'nin Irak'a gönderilmemesi için Irak'tan kısmen asker çekmeyi açıkladığı öne sürülmüştü.

       İngiltere Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, tahtın varisi Prens Harry'nin mensubu olduğu alayın, Irak'ta görev yapmak üzere bu ülkeye gönderileceği belirtildi.
      Açıklamada, Prens Harry'nin görev yaptığı Kraliyet Maviler Süvari Alayı’nın, haziran ortasında, Irak'a gönderilecek İngiliz birliklerinin parçası olarak bu ülkede konuşlanacağı kaydedildi.
      İngiltere Başbakanı Tony Blair'in ülkesinin Irak'tan kısmen asker çekeceğini açıklamasının ardından, bu kararın altında İngiliz tahtının varislerinden Prens Harry'nin Irak'a gönderilmemesi amacının yattığı yolunda spekülasyonlar yapılıyordu.
      İngiliz basınında çıkan haberlerde, Prens Harry'nin alayının Irak'a gönderilip gönderilmeyeceğini bugün öğreneceği belirtiliyor ve bu arada, tahtın üçüncü sıradan varisi Prens Harry'nin, 1982'de Falkland savaşına katılan amcası York Dükü’nden bu yana bir savaş bölgesinde görev yapacak ilk kraliyet mensubu olup olmayacağı konusunda birçok söylenti dolaşıyordu.
      İngiltere Başbakanı Tony Blair, ülkesinin Irak'ın güneyindeki 7 bin 100 askerinin sayısını 5 bin 500'e indireceğini, ancak bu güçlerin savaş durumunu koruyacağını bildirmişti.

milliyetBu haber 53 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,433 µs