En Sıcak Konular

1.5 milyar dolara ihtiyacı olan?

0 0 0000 00:00 tsi
1.5 milyar dolara ihtiyacı olan? İş Girişim Sermayesi Türkiye’de uygun kriterlerde şirket aradığını bildirdi.. İş Girişim Sermayesi Genel Müdürü Özgen, 1-1.5 milyar dolar tutarındaki girişim sermayesinin Türkiye’de uygun kriterlerde şirket aradığını söyledi.

14 ayda yıllık bazda yüzde 45 kazançla TÜYAP Tüm Fuarcılık yatırımından çıkan İş Girişim Sermayesi’nin Genel Müdürü Murat Özgen, 1-1.5 milyar dolar tutarındaki girişim sermayesinin Türkiye’de uygun kriterlerde şirket aradığını söyledi.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal’la ortaklaşa düzenlediği basın toplantısında konuşan Özgen, dünyada geçen yıl dört trilyon dolara yakın satın alma gerçekleştiğini, bunun 730 milyon dolarlık kısmının girişim sermayesi ve özel fonlar tarafından yapıldığını anlattı. Özgen, Türkiye’de geçen sene 20 milyar dolar satın alma gerçekleştiğini, bunun yüzde 20’sinin iş girişim sermayesi ile gerçekleştiği düşünüldüğünde altı milyar dolarlık potansiyel anlamına geldiğine dikkat çekti. Özgen ‘Hedefimiz bu yıl 10-15 milyon dolarlık 2-3 yatırımı tamamlamak. Şu anda aktif 20 projeyi takip ediyoruz’ dedi. Özgen, sağlık, enerji, inşaat malzemeleri, perakendecilik sektörü ile ilgilendiklerini kaydetti.

Öte yandan TÜYAP Tüm Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, İş Girişim Sermayesi ile yürüttükleri projede 14 ayda düşündüklerinin hepsini gerçekleştirdiklerini belirterek ‘Herkes bu değerden kendi payını alarak umutlu olarak ayrıldı’ dedi. İş Girişim Sermayesi, TÜYAP’ın yüzde 29.75 payına karşılık 23 Aralık 2005 tarihinden itibaren farklı zamanlarda şirkete toplam yedi milyon dolar tutarında sermaye ödemesi gerçekleştirmişti. İş Girişim Sermayesi’nin elinde bulundurduğu payların tamamı, mevcut ortaklar tarafından dolar bazında yıllık yüzde 45.75 bileşik getiri ile 10.8 milyon dolara alındı.

StarBu haber 80 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,302 µs