En Sıcak Konular

Hürriyet’in köpeği ‘Manşet’in suçu ne?

0 0 0000 00:00 tsi
Hürriyet’in köpeği ‘Manşet’in suçu ne? Sabah ve Hürriyet arasındaki kavga Fatih Altaylı ile Mehmet Yılmaz üzerinden sürüyor.. Ancak bugün Altaylı, Ertuğrul Özkök’ün köpeğine kafayı taktı! ‘Adam olmak için yönetenlerin gazetede köpek beslememesi lazım’ diyen Altaylı’nın

POAŞ ile ilgili mali sancılar üzerinden üzerinden yeniden çekişmeye başlayan Hürriyet ve Sabah arasındaki gerilimin asıl başlangıç zamanı, Altaylı’nın Sabah’ın yayın yönetmenliğine yeni bir habercilik stili getirmesinden kaynaklanıyor aslında.

Daha agresif bir haber sistematiği kurmaya çalışan Altaylı’nın bu tutumu Genellikle Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz tarafından eleştiriye uğruyor. İstisnasız hergün birbirine dokunduran bu iki yazardan Yılmaz, örneğin bugün yine Altaylı’ya sataşarak, Altaylı’dan “Sabah’ın Borat’ı” olarak bahsediyor ve yazar Orhan Pamuk’un ABD’ye gidiş sürecindeki tutumunu eleştiriyor.

Bu çocuk nasıl böyle yetişti…

Yılmaz’ın yazısı şöyle bitiyor; “Okurken, ‘inşallah yakınları bu yazısını okumazlar’ diye aklımdan geçirdim. Okudularsa da ‘Nerede hata yaptık, bu çocuk nasıl böyle yetişti’ diye üzülmüşlerdir, buna eminim.”

Ancak buna karşılık Altaylı’nın bugünkü yazısı daha farklı! Tek cümlelik bir eleştiri getiren Altaylı, “Nasıl adam oluruz?” köşesine şu cevabı yazıyor; “Yayın yönetmenleri gazetede köpek beslemediği zaman!”

Bilindiği gibi Hürriyet Gazetesi’nin yazı işleri “Manşet” isimli bir köpek edinmiş, Manşet’e gazete içinde elbirliği ile bakılmaya başlanmıştı. Hatta Ertuğrul Özkök bir köşe yazısı ile Manşet’in öyküsünü okurlara yansıtmıştı! Gerçi daha sonra Manşet bir ruhi bunalım geçirerek gazeteden ayrılmıştı ama, zaman zaman yazı işlerine katıldığı biliniyor.

Burada bilinmeyen, hayvan sevgisine sahip olduğu bilinen Sabah Yayın Yönetmeni Altaylı’nın Ertuğrul Özkök’ün köpeğini neden bu şekilde istismar ettiği!!

iyibilgiBu haber 162 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,684 µs