En Sıcak Konular

Büyükanıt'tan ABD'ye son PKK uyarısı!

0 0 0000 00:00 tsi
Büyükanıt'tan ABD'ye son PKK uyarısı! Washıngton Times'a göre, Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın ABD ziyaretinin ana nedeni "PKK'yı korumayı bırak" uyarısı. Gazeteye göre Pelosi'nin Ermeni tasarısı da ilişkilere zarar verebilir.

Washington Times gazetesi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın ABD ziyaretinin, son uyarı olduğunu yazdı. Gazete, Amerika'ya da "PKK'yı korumayın" mesajı verdi. Gazetede yayınlanan bir köşe yazısında, Büyükanıt'ın Amerika ziyaretinin, Birleşik Devletler'i PKK'ya karşı harekete geçirme konusunda son çağrı olarak değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Bir sonraki adımın bütün taraflar için kötü sonuçlar doğurabileceği uyarısı yapılan makalede, "Eğer ABD, PKK teröristlerini korumaya devam ederse ve PKK konusunu diplomatik yollardan ele almayı sürdürürse, Türkiye tehdide karşı tek taraflı hareket etmekten çekinmeyecektir" ifadeleri yer aldı. Büyükanıt'ın, Türkiye Irak sınırının karşı tarafında hiçbir güvenlik gücünün bulunmadığını belirttiği aktarılan yazıda, Genelkurmay Başkanı'nın "Eğer korunmayan sınırlar bize zarar verirse, eğer PKK mevcut durumdan çıkar sağlamaya başlarsa, benim ülkemin insanlarını öldürürse, Türkiye tehditle başa çıkmak için gerekli adımları atacaktır" dediği kaydedildi. Makalede, ABD'nin küresel terörle mücadele ettiğini savunmasına rağmen Türkiye'de Amerika'nın PKK'yı koruduğu izlenimi olduğu ifade edildi.

SABAHBu haber 95 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,173 µs