En Sıcak Konular

"Pelosi gözünü Türkiye'ye dikti"

0 0 0000 00:00 tsi
ABD'de yayımlanan muhafazakar eğilimli The Washington Times gazetesi, Ermeni soykırımının tanınmasını öngören tasarıyı destekleyen Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi'yi ağır bir dille eleştirdi.

Gazetenin bugünkü başyazısında, "Pelosi, Irak'taki savaşa verdiği zarar yetmiyormuş gibi şimdi de gözünü, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olup da demokrasiyle yönetilen az sayıdaki ülkeden, NATO müttefiki Türkiye'ye dikti" denildi.
 
Başyazıda, Irak'ta tehlikelerin artarak sürdüğü ve ABD'nin Türkiye'nin desteğine ihtiyaç duyduğu bir dönemde Pelosi'nin, "ucuz siyasi puanlar kazanmak ve birkaç oy daha fazla elde etmek amacıyla etnik politika oyunları oynamakla daha fazla ilgilendiği" yorumu yapıldı.
 
Gazetenin başyazısında, "Washington'da Türkiye'ye karşı düşmanca faaliyet gösteren Ermeni ve Rum lobileri, Türkiye yanlısı gruplardan çok daha fazla güce sahip. Bu lobiler, kökeni Birinci Dünya Savaşı'na dayanan hesapları şimdi kapatmaya çalışırken, Irak'ın istikrara kavuşturulması konusunda Türkiye'nin işbirliğinin sürmesini tehlikeye atma potansiyeline sahip" denildi.
 
Türkiye'nin kuzey Irak'tan kaynaklanan PKK terörüyle karşı karşıya bulunduğunu ve Kerkük'teki durumun Türk ulusal çıkarlarını tehdit eder bir duruma yaklaşmakta olduğunu ifade eden gazete, Türkiye'nin Irak'ta ABD ile işbirliğinin yaşamsal önem taşıdığını vurguladı.

CNNTurkBu haber 65 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,759 µs