En Sıcak Konular

En zayıf anında saldıracaklardı!

0 0 0000 00:00 tsi
En zayıf anında saldıracaklardı! PKK'ya üye olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişinin sorgusunda Mehmet Ağar'a suikast girişimi planladıkları ortaya çıktı. Teröristler Mehmet Ağar’a “en zayıf anında” saldırmayı planlamış. İşte, Ağar’ın “en zayıf anı!

Terörle mücadele ekipleri önemli bir operasyona imza attı. Öcalan'ın Kenya'dan getirilişinin yıldönümü nedeniyle Ümraniye, Küçükçekmece ve Gaziosmanpaşa’da yapılan korsan gösteriler sırasında gözaltına alınan 4 örgüt sempatizanının şans eseri Ağar’a suikast planlayan teröristler olması önemli bir faciayı önledi.

Şüphelilerden Servet A. ifadesinde, Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar'a suikast planladıklarını itiraf etti. Suikastı tasarlayan teröristlerin Ağar’ın “en zayıf anı”nı saldırı için seçtikleri ortaya çıktı. Servet A., Ağar’ın kızının mezarını keşfe çıktığını belirterek, bu keşif esnasında mezarın yakınına bomba koyarak Ağar'ın kızının ölüm yıldönümü nedeniyle yapacağı ziyaret sırasında patlatmayı planladığını söyledi. Bu emri PKK'nın silahlı kolu HPG'ye bağlı Sarı İbrahim kod adlı Ramazan Toptaş'tan aldığını anlatan Servet A., Sarı İbrahim kod adlı Toptaş'ın örgüt tarafından infaz edilmesinden sonra bu eylemi gerçekleştirmekten vazgeçtiğini söylediği belirtildi.

Mehmet Ağar kızı Yasemin’i 1997 yılında trafik kazasında kaybetmişti. Ağar geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda milliyetçilikten bahsederken “kimse bizimle milliyetçilik yarışına girmesin. Bizi eleştiriyorlar. Ancak terör örgütünün hedef listesinin en başında bizim ismimiz var” demişti.

iyibilgi.comBu haber 340 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,080 µs