En Sıcak Konular

Çirkin tezgah: Emre hedef tahtasında

0 0 0000 00:00 tsi
Çirkin tezgah: Emre hedef tahtasında İngiltere premier ligi takımlarından Newcastle'da oynayan Türk futbolcu Emre Belezoğlu'na yönelik ortaya atılan ''ırkçılık'' iddiaları her geçen gün yenileriyle beslenmeye devam ediliyor. İşte Emre ile ilgili çirkin bir iddia daha...

Önceki gün Daily Mirror gazetesinin Emre'nin aslında Bolton takımı oyuncusu El Hacı Diouf'a da hakarette bulunduğunu ortaya atması ve İngiltere Futbol Federasyonu (FA)'nun dün bu konuda da bilgi istediğini açıklamasının ardından, bugün de bir başka bulvar gazetesi olan Daily Mail, Emre hakkındaki iddiaları yazmayı sürdürdü.

Gazetenin olayla ilgili haberinde Emre'nin Everton takımı oyuncusu Joseph Yobo'ya ırkçı hakarette bulunmasıyla başlayan FA'in soruşturma sürecine dün de El Hacı'yla ilgili yeni iddianın eklendiği hatırlatılırken, ''aslında bir Watford oyuncusunun da Emre'nin ırkçı hakaretine maruz kaldığı iddiaları var'' denildi.

Gazete sözkonusu futbolcunun Sierra Leoneli orta saha oyuncusu Al Bangura olabileceği tahminine de yer verirken, ''olayın Al Bangura'nın geçen Kasım ayında Newcastle ile Watford arasında oynanan Carling kupası maçında sahaya yedek olarak çıkartılması sırasında yaşandığı belirtiliyor'' diye yazdı.

Emre ile ilgili gelişmeler bugün bütün diğer İngiliz gazetelerinde de geniş biçimde yer aldı. Gazeteler, Emre ile ilgili olarak ortaya atılan ikinci iddiayı okurlarına duyururken, Emre'nin FA'de sorgulanacağı oturumun tarihinin bütün tanıklara uygun günün bulunamamış olmasından dolayı hala belirlenemediğini hatırlattı.

Gazeteler ayrıca Emre'nin Yobo ve Diouf'a hakaret ettiğine dair iddiaları tümüyle reddettiğini de hatırlattı. Mirror ise, FA yetkililerinin şimdi Watford oyuncusu Al Bangura ile de mutlaka konuşmak isteyeceğini de savundu. 
 
ZamanBu haber 127 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,819 µs