En Sıcak Konular

Yok artık: DHKP/C'yi de saflarına çağırmışlar...

0 0 0000 00:00 tsi
Yok artık: DHKP/C'yi de saflarına çağırmışlar... Üyelerine ölme-öldürme yemini ettiren Kuvayı Milliye Derneği'nden sonra aynı söyleme sahip ve kurucuları arasında emekli paşaların da yer aldığı Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi'nin (VKGB) skandal bir kaseti ortaya çıktı.

Mersin'deki Sultaşa Oteli'nde çekilen kasette adı Danıştay saldırısıyla gündeme gelen VKGB Başkanı Taner Ünal ilginç iddialarda bulunuyor. Milliyetçi Hareket Partisi'nde uzun yıllar siyaset yaptıktan sonra partiden ayrılarak VKGB'yi kuran Taner Ünal, Türkiye'nin işgal edildiğini ileri sürerek İstiklal Savaşı başlattıklarını anlatıyor. Danıştay'daki silahlı saldırıyı gerçekleştiren avukat Alparslan Arslan'ın üzerinde, 'VKGH Beykoz Şube Başkanı Ercan Cin' adına bir kartvizit bulunmasının ardından hakkında yolsuzluk iddiaları gündeme gelen Ünal, harekete katılmak isteyenlere şöyle sesleniyor: "Bizim hareketimizin içinde yüreğinde vatan sevgisi olan, Türklük aşkı olan, Allah'ını, kitabını, bayrağını seven herkes yer alabilir. Bu kişi DHKP/C'li de olabilir, CHP'li de olabilir, MHP'li de olabilir, başka bir partili de olabilir." VKGB Başkanı, derneğin siyasi bir parti olmadığını, milli bir faaliyet olduğunu söylüyor.

Vatan topraklarının satıldığını ileri süren Ünal, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu özetliyor: "Türkiye, Atatürk'ün gençliğe hitabesindeki şartlardan daha da ilerideki şartlarla karşı karşıya kalmıştır. Vatan toprakları satılmaktadır. Parçalanma yolundadır. Kanunları Türkiye'nin iç güvenliğini koruyamayacak haldedir. Geçen her gün kaybımız. Her birimiz milli vazife olarak kabul edelim ve 10-20 kişi tüm çevrenizi uyandırmalısınız. Türkiye'yi kurtaracağız." VKGB'nin yöneticisi Mustafa Alpay'ın, "Ünal gibi sabıkalı, hakkında açılmış bir sürü dava bulunan birisinin getirilmesine emekli paşalarımız, bürokratlarımız karar verdiler. Yapılacak mücadelede bu kişinin ve suç işlemeye meyilli yandaşlarının daha isabetli olacağını düşündüler." dediği ve hakkında suç duyurusunda bulunduğu Ünal, kasette Atatürkçü derneklerin Amerika'dan büyük para yardımı aldığını iddia ediyor.
 
ZamanBu haber 151 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,753 µs