En Sıcak Konular

112 servisini çileden çıkaran sorular

0 0 0000 00:00 tsi
ACİL hastalara en kısa sürede ulaşarak bir sağlık kuruluşuna yetiştirmek için oluşturulan 112 Acil Servisi’ne gelen birbirinden ilginç telefonlar, görevlileri çileden çıkarıyor.

Telefon başında nöbet tutan görevliler, “Okeyim var, biteyim mi, döneyim mi?”, “Kızlık zarı parmakla bozulur mu?”, “Adetim de gecikti acaba hamile miyim?” gibi sorularla muhatap oluyor.

14 doktor, 4 hemşire, 20 sağlık memuru, 15 sürücü olmak üzere toplam 53 personel ve 3 ambulansla sadece Erzurum kent merkezine hizmet veren 112 Acil Ambulans Servisi’ne gelen telefonlar, rahatsız edici düzeye ulaştı. Gelen telefonları kayıt altına aldıklarını belirten Dr. Gürsel Bedir, gebelik testinden, cinsel işlev bozukluğuna, sigara bırakmadan, psikolojik sorunlara kadar bir çok alanda halkı bilgilendirdiklerini söyledi. Dr. Bedir, en fazla telefon açarak küfür edenlerin kendilerini üzdüğünü söyledi.

112 Acil Servis hattını arayan vatandaşların akıl almaz sorularından bazıları şöyle:

“Okeyim var, biteyim mi, döneyim mi?”, “Karnımız acıktı, pide yollayın”, “Karım doğum yaptı fakat görüşemiyorum, beni görüştürür müsünüz?”, “Burada kaçak hayvan kesiyorlar, ne yapalım?”, “Cipsin içinden yabancı cisim çıktı, kime şikayet edeyim?”, “Canımız çay içmek istiyor, getirir misiniz?”, “Kızlık zarı parmakla bozulur mu?”, “Sigarayı bırakmak istiyorum, ne yapayım?”, “Viagra kullanımı hakkında bilgi istiyorum”, “Nasıl sağlıklı yaşayabilirim?”, “Eşimden ayrılmak istiyorum ancak, ilişkiye girdim. Adetim de gecikti acaba hamile miyim?”, “Aldığım dondurma pis çıktı”, “Sivilcelerimi alabilir misiniz?”, “Adetlerim uzun ve ağrılı oluyor, süreyi nasıl kısaltabilirim?”, “İntihar etmeyi düşünüyorum, ilaç mı kullansam?”, “Kendimi hayvan gibi hissediyorum, anormal miyim?”
 
hürriyetBu haber 234 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,275 µs