En Sıcak Konular

Çarşamba'ya yağmur var, sıcaklık düşecek

0 0 0000 00:00 tsi
Yarın ve salı günü hava durumunda önemli bir değişiklik yok. Çarşamba'dan itibaren yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Yağmur alan yerlerde sıcaklıklar düşecek.

Türkiye, çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yurt genelinde çarşamba gününe kadar fazla yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarında ise değişiklik olmayacak.

Yurdun iç ve batı kesimlerinde bugün ve pazartesi günü aralıklı olarak hafif yağışlar görülecek. Salı günü Marmara Bölgesi'nin tamamıyla, Ege ve Batı Akdeniz Bölgesi'nde yağış görülmesi bekleniyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak.

Çarşamba günü ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin batısı, Tunceli ve Malatya çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışlar iç kesimlerde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacak. Sıcaklıklar yağış alan yerlerde 4 ila 2 derece düşecek.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmazken iç ve doğu bölgelerde, özellikle İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Bolu Dağı çevrelerinde sis görülecek. Bunun yanında İç ve Doğu Anadolu'da gece sıcaklıkları düşük olacağı için meteoroloji yetkilileri, sürücüleri don ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıyor.

memurlar.netBu haber 244 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,217 µs