En Sıcak Konular

Bir profesör ile bir doçent tutuklandı

0 0 0000 00:00 tsi
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından medikalcilere yönelik ‘hastaları belli medikal şirketlere yönlendirerek haksız kazanç sağladıkları’ gerekçesiyle düzenlenen ‘medikal vurgunu’ operasyonu devam ediyor.

Geçen cuma günü tutuklanan Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Okur'un ardından dün de Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Erhan Takçı tutuklandı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bazı il ve ilçelerdeki 14 hastanede yapılan ihaleleri alan bazı medikalcilerle ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz Ocak ayının son haftasında yapılan operasyonlarda 17 medikalci yakalanmıştı. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan medikalcilerden Hüdayi Kaya (29), Olcay Mat (34), Yusuf Mat (37), Selahattin Ardahanlı (53), Abbulkadir Kırmacı (51) tutuklanmış, 12’si ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Geçen Cuma günü hastaları belli medikal şirketlerine yönlendirerek haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Okur da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dün de benzer gerekçeyle Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Erhan Takçı tutuklandı. Tıp Fakültesi’nden iki öğretim üyesinin cezaevine girmesi, medikalcilerle yakın ilişkide bulunan doktorlar arasında paniğe neden oldu. Prof. Dr. Ali Okur hakkında daha önceleri de bazı hastalarından ‘bıçak parası’ aldığı gerekçesiyle soruşturma açılmıştı.

hürriyetBu haber 241 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,412 µs