En Sıcak Konular

"PKK'lılar ağır silahlarla Kerkük'e kaydırılıyor"

0 0 0000 00:00 tsi
AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'den şok iddia... Çömez Fransa ve İsveç'teki PKK'lı teröristlerin, bu ülkelerin Irak büyükelçilikleri tarafından Kerkük'e kaydırıldığını iddia etti. Hem de bakın hangi yollarla...

Çömez, yaptığı açıklamada, Kerkük'teki Türkmenlerle sürekli temas halinde olduğunu belirterek, PKK'lı teröristlerin Mesud Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Parti (KDP) ve Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) kimlikleri ile Kerkük'e gelmeye başladığını, ağır silahları bulunan teröristlerin provokatif eylemler hazırlığında olduklarını belirtti.

Bu teröristlerin Türkiye'ye de başka kimliklerle gelme ihtimaline karşı ”dikkatli olunması” uyarısında bulunan Çömez, şunları kaydetti:

“Sürekli temas halinde olduğum Türkmenler, şehre çok sayıda PKK'lının geldiğini bilirdiler. Türkmenlerin tespitlerine göre, Mahmur ve diğer kamplardan gelen PKK teröristleri, buraya KDP ve KYB'nin verdiği kimliklerle geliyorlar.
PKK'nın sivil uzantılarının ve siyasi partilerinin bürolarına yerleşen teröristler, provokatif eylem hazırlığı içindeler. Ağır silahları ile şehre gelen teröristlerin, özellikle petrol şirketlerinin bulunduğu Arafa ve Erbil yolu üzerindeki Rahimava semtlerindeki bürolara geliyorlar. Türkmenlerin silahları da sistematik bir şekilde toplanıyor. ABD askerleri ve Peşmerge güçleri, Türkmenlere ait silahları ruhsatsız oldukları gerekçesi ile topluyorlar. Bugün Türkmenlerin ruhsatlı silahları da toplanmaya başlanmış. Türkmenler'de saldırı ve katliam endişesi hakim.”

Kerkük'te saat 16.00'dan sonra sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini belirten Çömez, daha iki gün öncesinde sadece 6 büyük patlama yaşandığını, ölü ve yaralıların bulunduğunu bildirdi.

PKK'lı teröristlere Irak kimliği

Dışişleri Bakanlığı'nın da “dikkatli olması gerektiğini” belirten Çömez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Fransa ve İsveç'teki PKK'lı teröristlere, bu ülkelerin Irak Büyükelçileri tarafından Irak vatandaşlığı verildiğine dair haberler geliyor. Hoşyar Zebari'nin atadığı büyükelçilerin, vatandaşlık verdikleri PKK'lılar eğer başka kimlikle Türkiye'ye gelebiliyorsa ya da Irak'a serbestçe girebiliyorsa bu son derece tehlikeli bir durumdur. Türkiye'nin buna dair önlem alması gerekir.”
 
HurriyetBu haber 129 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,589 µs