En Sıcak Konular

Doç. Dr. Kemal YeşilçimenDoç. Dr. Kemal Yeşilçimen
0 0 0000

Sömürü Sistemini Yıkmak Kolay Mı?Medyadan siyasete, ekonomiden bürokatik oligarşiye ahtapot gibi her yeri saran kollarıyla modern sömürü sistemi bir akıl oyunudur. Bu oyun, küresel üst akılla sömürülen alt akıl arasındadır. Kurulan dış ve iç sömürünün garantörü ve sigortası ise, sömürgeci ülkelerdir ve bunlarla başa çıkmak zordur. Zordur çünkü, ellerindeki medya ile halkı aldatmak için her yolu denerler ve kısmen başarılı da olurlar. Sömürü medyası, halkın özgürlük ve bağımsızlık girişimini fitne ve nifakla böler parçalar. Sömürünün üst aklı ise, terör örgütlerine kadar pek çok yapıyı aynı cephede birleştirir, kurtuluş umudu gibi sunar, sonuçta halkı aldatırlar.

Kurdukları güçlü sömürü sistemi ve oligarşik yapılar nedeniyle, sömürdükleri ülkelerden kolayca çekip gitmezler. Binbir oyun ve entrika ile sömürüyü sürdürmek isterler. Sömürü sistemi darbe ve vesayet üzerine kuruludur. Darbelere çanak tutan oyunlarla ve yalan medyasıyla halkı aldatırlar. Karşı çıkanları ise darbeyle devirip sisi ile sömürüye devam ederler. Darbeler başarısız olur sömürü tehlikeye girerse, her çeşit terörle, kaosla, koalisyonlarla ülkeyi teslim alırlar. Dünyada kurdukları sömürü sistemi böyle işliyor.

Modern sömürünün temeli, teknolojik kısırlığa mahkum edilen ülkeleri pazar olarak kullanmaya dayanır. Satılan pahalı teknolojinin yerli üretimine asla izin verilmez. Kurulan sistemin özü 1 kalp pili veya bir stent satıp 10 TIR üzüm almaya dayanır. Bir akıllı telefon almak için 1 TIR dolusu üzüme bir yıl çalışır ya da borç alırsınız. Borç alan emir alır, bağımsızlığını kaybeder. Asgari ücretli modern esaretin nedeni budur. Değişmesin dedikleri sistem bu. Bu soygun düzeninde, milli kaynaklar faiz ve döviz lobisiyle, İMF ve oligarşiyle dışarıya pompalanır. Yöntem bu. Bu soyguna karşı çıkanları diktatörlükle suçlayıp hala bu sistemi savunanlar, sömürü düzeninin paralı uşaklarıdır. Bu savaşta terör örgütleri dahil oligarşik yapılar sömürünün devamı için çalışıyor. Ülkemizde bu iç ve dış sömürü düzenini kuranlar, içimizdeki uzantılarıyla birlikte 70 yıllık sömürü düzeninin değişmesini istemiyor. Milli iradeyi çeşitli oyun ve dümenlerle esir almaya çalışıyor.

Köhnemiş sömürü sistemine sıkı sıkıya yapışmış olanlar, emziği alınan çocuk gibi bağırıyor. Halkın iradesini bile hazmedemiyorlar. Sen misin kurulan sistemi değiştirmek isteyen. Bu enkaz ve cenaze kaldırılacak ama enkazın küresel mimarları her yerden saldırıyor. Binlerce hayati ilaç ve aşıyı batıdan ithal ediyoruz. Yarın aşı ve ilaç vermiyoruz deseler, halimiz ne olacak? 2013 te basit bir penisilini bile vermediler, apışıp kaldık. İlaçtan otoya 70 yıldır yapılan ithal ürünlere ambalaj ve montaj. Her şeyimiz ithal, her şeyimiz dışa bağımlı. Değiştirmeyin diye yırtındıkları oligarşik sistem bu.

ANKA İNSANSIZ UÇAĞI, ATAK HELİKOPTERİ, HÜRKUŞ, GÖKTÜRK UYDUSU, ALTAY TANKI, MİLGEM, MİLLİ DENİZALTI, MİLLİ FÜZELER, MİLLİ SİLAHLAR, LAZER GÜDÜMLÜ BOMBALAR, MİLLİ AŞI, MİLLİ İLAÇ, ELEKTRİKLİ YERLİ OTO... yapan yeni Türkiye bunların işine gelmiyor.

Sömürü düzenini kuran batının eski sistemle övünmesini ve değişmesin diye dayatmasını anladık ta, aydın geçinenler bu sömürü düzeninin nesiyle övünüyorlar ve değişmesin diye niye yırtınıyorlar? Nasıl bir sistem kurmuşlarsa her yerden bağlamışlar. Kurdukları sömürü sistemiyle İMF ve Dervişlere muhtaç hale getirmişler. Nasıl becerdilerse, aydın ve solcu geçinenler bile bu sömürü sistemini savunuyor, halkı aldatmaya çalışıyor. Sömürü sisteminin kucağında, kongrelerde reklam ve pazarlama yapan bilim dünyası ve aydınlar yüzünden son 30 yılda trilyonlarca doları yabancılara hediye ettik. ARGE için her yıl verilen 6 milyar dolar FETÖ ve oligarşi tarafından çarçur edilmiş. Bilim teknolojide neden yokuz anlayın. Bu sömürü sistemi değişmeden, bilim ve teknolojide devrim yapmamız mümkün değil. Sistemin değişmesine işte bunun için gerek var.

Bu sistem, emme basma tulumba gibi kaynakları dışarı pompalıyor. Köhnemiş sistem tulumba, oligarşik yapılar ise pompacı. Yüzbinlerce molekül içinde bir tane keşfedip para kazandığımız ilaç var mı? Türkiyeyi sömürenler 70 yıldır gelişmekte olan ülke diye uyuttular, yalan mı? Başkasının patentiyle ürettiklerimizden sadece ırgatlık ücreti alıyoruz. Çünkü çağımızda sadece patent yani akıl, bilim ve teknoloji para ediyor. 4. sanayi devriminin ürettiği akıllı robotlar dünyasında eski Türkiye, sistemi değiştiremezse modern sömürü sisteminin asgari ücretli kölesi olur. 70 yıldır incir üzüm satmakla, ambalaj ve montajla, faiz ve krizlerle geldiğimiz eski Türkiye burası. Şimdi anladınız mı halkımızın niye YENİ TÜRKİYE istediğini?

ESKİ TÜRKİYE motordan ilaca kadar sömürge dünyasına bağımlı. ESKİ TÜRKİYE SİSTEMİ modern sömürüye yani ithal, montaj ve faize dayanıyor. ESKİ TÜRKİYE, halkın soyulduğu iki başlı tiyatro : Anayasa kitapçığını fırlat, doları ve faizi zıplat, 100 milyar doları lüplet, İMF ve Dervişe teslim et! Bu sistem değişecek, değişiyor. Türkiyeye saldırıların nedeni bu. Türkiye ne zaman bir şeyler yapmaya kalksa teror ve kaos oluyor. İMF yi, Dervişi, darbeleri amborgoları ve faiz % 4 e düşünce başlayan GEZİ olaylarını unutmayın.

Sömürü dünyası ve uzantıları ne kadar güçlü ve akıllı olursa olsun, hiçbir güç bağımsızlık genlerine sahip bir milletin önünde duramaz. Sömürüyü ve darbeleri önlemenin yolu halk devrimidir ve milli iradenin rehberliğinde devam ediyor. Yedi düvelin ve uzantılarının her türlü tezgahına ve aldatmasına rağmen halkımız 15 temmuzdan itibaren sömürü cephesini perişan etti. Şimdi de darbelerle perçinlenen sömürü sisteminin değişmesine karar verdi, az farkla da olsa bunu başardı. Aradaki küçük fark kimseyi yanıltmasın. 70 yıldır yıkanan beyinlerin sömürü sistemini idrak etmesi tabii ki zaman alacaktır. Toplumun beyni sayılan aydın ve bilim dünyasını sömürgecilere kaptıran gariban halkın mücadelesi kolay değildir. Bu düzen değişmelidir diyenler bile zaman içinde bu düzenin yılmaz bekcileri olmuştur. Bu yüzden küresel medyanın aldattığı milyonlar henüz alıştığı sistemin etkisinden kurtulamadı. İçimizdeki kriptolar ise bu mücadelede ölüm kalım savaşı verdi. Bu nedenle aradaki fark küçüktür.
 
Sistemden beslenenler kolay kolay emziği bırakmasa da öyle veya böyle, sömürgecilerin kurduğu sistem demokratik yollardan değişiyor, değişecek. Bu bir süreç. Bu süreçte sıra oligarşinin ve geometrik yapıların tasfiyesinde. Halkın beynini yıkayan, halkı aldatan, halkı birbirine kışkırtan gayrimilli medya tasfiye edilmeden bu süreç hızlanmaz. Sömürü savaşında, sömürgeciler yerine sömürüye karşı çıkanları suçlayan ve iç savaş çığırtkanlığı yapan fitneci gayrimilli medya öncelikle tasfiye edilmelidir. Halkın kanını iliğini sömüren tenyaların tamamı temizlenmeden sömürü önlenmez.
 
Sömürü sisteminin gizli iktidarı hızla tasfiye edilecek. Modern sömürü düzenini yıkarak kötü kaderimizi değiştirecek bu milli devrimi durdurmak artık imkansız. Modern sömürü kafesindeki Türkiye artık özgürlüğe uçuyor. Artık kurdukları sömürü düzeni çöküyor. Sömürü dünyası her yolu denedi ama milli irade karşısında mağlup oldu. Bundan sonra galip gelme şansları yok. Çünkü sömürü sistemi kökten değişiyor. Artık anayasa kitapcığı fırlatıp iki ekonomik krizle yüz milyarlarca doları iç etme tiyatrosu sona eriyor. Artık halkın seçtiği başkanlar İMF, medya ve hiçbir güç önünde eğilmeyecek. Artık terör ve kaos çıkarıp darbe yaparak kurdukları vesayet ve faizci modern sömürü sistemi yıkılıyor. Artık muhtar bile olamazsın diye dayattıkları modern esaret düzeni çöküyor. Artık ülkeyi felakete sürükleyip Atlantik ötesinden kurtarıcı pozlarında mehdi ve Derviş gönderme dönemi sona eriyor. Artık kumar borcu olmayan 11 bakanın arandığı Güneş motel sistemi tarih oluyor. Halkın seçtiği Başkanla halkın iktidarı sömürünün panzehiri.
 
HEDEF TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE
 
ABD?ye, Fransadan Almanyaya İngiltereye kadar yedi düvelin hep birlikte Türkiyeye yaptığı kıskacın, tehditlerin, sinsi saldırıların nedeni bu. Terörden kaosa, ekonomik krizden soykırım yalanına tüm baskıların nedeni bu. Şimdi de sömürüye karşı çıkan evet cephesine karşı Nazi yöntemleri devrede.
 
BM, IMF, DÜNYA TİCARET ÖRGÜTÜ, DÜNYA BANKASI, OECD, G8, BİLDERBERG, DAVOS, AVRUPA KONSEYİ gibi kurumların kurduğu sömürü düzenine kafa tutan, posta koyan Türkiye, sömürülen dünya ve İslam ülkelerine kötü örnek oluyor. Sömürü düzeninin canını sıkan bu. Dünyada kurdukları sömürü düzeni çatırdıyor. Vahşi batıda başlayan olaylar, sömürü düzeninin çöküşünü haber veriyor. Dünyayı sömüren bir avuç oligarşinin kurduğu düzen yıkılıyor.
 
Derviş ve İMF kucağında % 7500 gecelik faizi % 4?e indiren, toplanan vergilerin % 86?sı faize giderken bu oranı % 9?a indirip faiz lobisini tokatlayan, modern sömürüyü önleyen Türkiye?ye yapılan saldırılar boşuna değil.
 
Askerin palaskasında bile NATOya muhtaç eski Türkiyeden, kendi teknolojisini üreten ve korkusuzca kullanan, tehditlere boyun eğmeyen, sömürgecilere posta koyan yeni Türkiyeye...
 
Türkiye artık kurudukça IMF ile sulanan, yeşerdikçe krizlerle budanan bağımlı bir ülke değil.
 
Milli iradeye güvenin. Millet ne derse o. Sömürgecilerin değil, milletin dediği olur. Sömürgecilerin dayattığı İngiliz - Fransız sisteminden kurtuluyoruz. Türkiye süpergüç olacak. Başkanlık sistemi binlerce yıllık tarihimizin gereği. Artık özümüze dönüyoruz. 3 kıta, 7 denize hükmeden şanlı yürüyüşümüz yeniden başlıyor.


Bu yazı 17,460 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 21 Nisan 2017 Sömürü Sistemini Yıkmak Kolay Mı?
  • 10 Mart 2017 Bu bir Halk Devrimidir
  • 9 Şubat 2017 Bindik bir Alamete...
  • 2 Ocak 2017 Sağlıkta Milli ve Yerli Çözümler
  • 18 Kasım 2016 Neden bu kadar hastayız?
  • 19 Ekim 2016 Tarihimizle Yüzleşelim
  • 24 Ağustos 2016 FETÖ: Küresel Komplo
  • 21 Temmuz 2016 Milli Devlete Doğru
  • 1 Nisan 2016 Tatlı tatlı yemenin, acı acı geğirmesi olur
  • 9 Mart 2016 Hekimlik Öldü Yaşasın Doktorluk!
  • 14 Ocak 2016 Akademik Yozlaşma
  • 25 Aralık 2015 Bilimin Geldiği Son Nokta
  • 20 Kasım 2015 Sağlıklı Çözümü Hastalık Lobisi Engelliyor
  • 12 Ekim 2015 Aydınlar ve bilim dünyamız
  • 31 Temmuz 2015 Kahrolsun Engizisyon Anlayışı!
  • 15 Temmuz 2015 Bayram Gelmiş Neyime...
  • 2 Temmuz 2015 Bu yazıyı kalbinizle okuyun!
  • 10 Haziran 2015 Sigara ile Mücadele Böyle Olur mu?
  • 3 Haziran 2015 Sağlıkta Devrim
  • 21 Mayıs 2015 Sağlık ve Özgürlüğün Gaspı

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,566 µs