En Sıcak Konular

Mahmut Övür


Mahmut Övür
0 0 0000

Demirel, CHP ve YeşilBir süredir ilginç bir adam Danıştay cinayeti eksenli çok sarsıcı açıklamalar yapıyor. Cinayetin işleneceğini önceden bildiğini ve etkili isimlere bu bilgiyi ilettiğini söylüyor.
Önceki akşam Beyaz TV'de Latif Şimşek'in Rasim Ozan Kütahyalı ve Ümit Zileli ile birlikte yaptığı Dinamit programında izledim.
90'lı yıllarda zaman zaman ortaya çıkıp insanı dehşete düşüren itirafçılara benzettim. Söyledikleri akla yatkın ama söyleyiş biçimi ve çok şeyi bir arada söylemesi insanı şüpheye düşürüyor.
Bu gerçeğe rağmen öyle şeyler söylüyor ki, ciddiye almamak mümkün değil. Her şeyi de isim, yer ve zaman göstererek anlatıyor. Zaten öyle olduğu için sanıyorum polis 17 saat ifadesini almış...
Adı Muzaffer Ergin...
Aslında Ergin, 2006'dan beri medyanın gündeminde. O günden beri söylediklerini birçok gazeteci dinlemiş ama kendi istediği doğrultuda kullanmış.
Peki, ne söylemiş derseniz, birkaç ipucu verelim.
Ergin, Danıştay cinayetinin bir avukat tarafından işleneceğini Demirel ailesinden öğrendiğini ileri sürüyor. Hacı Ali Demirel'in çok yakınında olduğu için bunları öğrendiğini söyleyen Ergin, eski Cumhurbaşkanı Demirel'in kendisini dönemin Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'ya gönderdiğini de ileri sürüyor.
Amaç da o dönemde gündemde olan İsmailağa Cemaati ile AK Parti arasında bir bağ kurup kapatma davasına malzeme yaratmak. Aralarındaki telefon görüşmelerinin kayıtlarından söz ediyor. Aslında araştırılsa dava dosyasında dilekçesinin olup olmadığı da görülür.
Olayın bir yanında da CHP var. Muzaffer Ergin, hem İsmailağa cemaatiyle hem de Danıştay saldırısının olacağına dair bilgiyi CHP'ye de iletiyor. Burada da ilginç isimler geçiyor. İddiaya göre dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ergin'le görüşmek üzere Kemal Kılıçdaroğlu'nu görevlendiriyor.
Kılıçdaoğlu da o görüşmeye milletvekili İzzet Çetin'le gidiyor. Çünkü bağlantıyı kuran Çetin'in yeğini İlker Akmaner...
Bir başka şoke edici iddiası da Yeşil'le ilgili... Hacı Ali Demirel'in havuzunda Yeşil'in bir Kürt işadamını boğarak öldürdüğünü söylüyor.
Dinledikçe insan dehşete düşüyor. Yüzde biri bile doğru olsa siyaseti derinden sarsar. İnsanı şüpheye düşüren bu iddialar nedeniyle programın moderatörü Latif Şimşek'i aradım.
Ergin'in açıklamalarına temkinli yaklaştığını söyleyen Şimşek, ortaya atılan iddiaların da yabana atılmayacağını belirtiyor:
"Ortada birçok isimle ilgili önemli iddialar var. Hatta CHP'yle ilgili kısmı için CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'i arayıp, 'Görüşme olmamışsa biz bu konuya hiç girmeyiz" dedim ama bir hafta geçmesine rağmen ses çıkmadı. Aynı şekilde Demirel'den de Abdurrahman Yalçınkaya'dan da bir açıklama gelmedi. Bu durumda 'sükut ikrardan gelir' sözünü düşünmeden edemiyor insan."
Ergin'i televizyonda dinleyince Tuncay Güney'i hatırladım... Söylediklerinin yüzde 70'i doğru olmasına rağmen Güney'i belli bir kesim "meczup" olarak niteleyip işi sulandırmaya çalıştı. Ama Ergenekon Terör Örgütü iddiasıyla açılan davanın seyri birçok gerçeği ortaya çıkardı.
Her ihtimalde Ergin'in söyledikleri ciddiye alınıp bir sonuca ulaştırılmalı... Söylenenlerin hedefinde bu ülkenin eski cumhurbaşkanı ve ana muhalefet partisinin başkanı var. Onlara yönelik iftira veya gerçek, sonuç hangisi olursa olsun dehşet verici... Bu konu sessizce geçiştirilemez.

sabah

Bu yazı 683 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 30 Eylül 2012 AK Parti kongresi ve Barzani
  • 28 Eylül 2012 AK Partili Babuşçu iddialı: Yüzde 55
  • 23 Eylül 2012 CHP'nin 'Balyoz' ikilemi
  • 20 Eylül 2012 Otobüste 200 er
  • 18 Eylül 2012 CHP günahlarından arınıyor
  • 11 Eylül 2012 CHP hâlâ derdini anlatamıyorsa
  • 1 Eylül 2012 Ya silah ya siyaset
  • 30 Ağustos 2012 CHP neden Kürt raporu yazamıyor?
  • 19 Ağustos 2012 Barışı kirletmemek lazım
  • 14 Ağustos 2012 Aygün'ün kaçırılmasında garip sorular
  • 10 Ağustos 2012 Diyarbakır'dan Şemdinli'ye bakmak
  • 24 Temmuz 2012 Üç CHP'li anlaşamıyorsa...
  • 19 Temmuz 2012 CHP'de 'maymuncuk liste' savaşı
  • 18 Temmuz 2012 CHP, zamanın ruhunu yakalar mı?
  • 17 Temmuz 2012 CHP kurultayı gölgede mi kaldı?
  • 8 Temmuz 2012 Siyasetin yeni aktörleri
  • 6 Temmuz 2012 CHP'de kurultay pazarlamacıları
  • 3 Temmuz 2012 Zana'nın demokratik yolu
  • 24 Haziran 2012 Uçak düşürme bir tuzak mı?
  • 19 Haziran 2012 Gülen'in kararı neyin sinyali?

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,530 µs